5.12.2008 ČERT S MIKULÁŠEM OD HASIČŮ

5.12. se členové mladých hasičů sešli na hasičské zbrojnici aby potěšili své známé, rodiny a ostatní malé děti v Žirovnici. Dlouhou dobu před Vánoci jsme připravovali kostýmy. Vlastně jsme připravovali kostým mikuláše a trochu jsme poupravovali anděla. Na den, kdy se ulice naplnily skupinami mikulášů, andělů a čertů, jsme se všichni těšili. Bohužel jsme se nesešli všichni, ale i tak nás bylo dost. Měli jsme mikuláše, anděla a šest čertů. Z hasičské zbrojnice jsme odcházeli před pátou hodinou. Našim cílem bylo navštívit naše známé, babičky, tety apod., ale někteří lidé si nás zvali domů, postrašit své ratolesti. O půl deváté jsme byli unaveni, a tak jsme se rozhodli jít už domu. Na hasičské zbrojnici jsme se převlékli a rozešli se. Darované peníze jsme investovali do kroužku mladých hasičů a zbytek si rozdělili. Byl to hezký večer. Kostýmy se nám povedli, každý, kdo nás potkal nás chválil a zábavy jsme si užili taky dost. Tato akce se nám povedla a já doufám, že si to příští rok zopakujeme. Jana Vaňková, členka mladých hasičů Žirovnice.