21. 06. 2015 SOUTĚŽ MLADÝCH HASIČŮ “ŽIROVNICKÝ SOPTÍK”

V neděli 21. 06. 2015 se u hasičské stanice v Žirovnici konal 3. ročník soutěže mladých hasičů Žirovnický Soptík 2015. Seriál těchto soutěží byl založen v roce 2013 za účelem dát možnost soutěžním družstvům účastnit se a hlavně konkurovat úplně těm nejmenší a právě začínající mladým hasičům. Této soutěže se účastní SDH Popelín, Česká Olešná, Žirovnice a v letošním roce poprvé družstvo z okresu Jindřichův Hradec Jarošov nad Nežárkou. Družstva měla za úkol absolvovat požární útok a dále doplňkovou disciplínu. Naše družstva obsadila první dvě místa. Toto ukazuje, jak kvalitní a zábavné mají přípravy na tyto závody. Velký dík za přípravu patří Petře a Ladislavu Přibylovým a všem rodičům, kteří se účastní tréninků, mladých hasičů v Žirovnici.