21.6.2013 NÁVŠTĚVA HASIČŮ V JINDŘICHOVĚ HRADCI

Začátkem létá v roce 2013 se vydalo družstvo mladých hasičů ze Žirovnici na celodenní výlet do Jindřichova Hradce. Do Jindřichova Hradce se jelo jak jinak, než vlakem. Pro děti to byl určitě krásný zážitek. Po příjezdu Hradce se děti přesunuly na místní stanici profesionálních hasičů, kde je čekala exkurze místní zbrojnice. Děti si zde prohlédly zázemí místních hasičů, veškerou techniku, vyzkoušely si jaké je to mít nasazenou přilbu, dýchací přístroj a jaké je to hasit pomocí hasičského auta. Po odchodu z hasičské stanice se děti přesunuly do bývalé hasičské stanice, nyní nákupní pasáže sv. Florián, kde je každou celou hodinu vodní fontána, kterou zde shlédly. Dále v článku si můžete prohlédnout fotografie z celého dne.