9. 8. 2014 OSLAVY 140 LET OD ZALOŽENÍ SDH POČÁTKY

V sobotu 9. 8. 2014 oslavili kolegové SDH Počátky 140 let od založení místní dobrovolného hasičstva. Této vydařené oslavy se zúčastnil i náš sbor s CAS 24 Liaz a dvě družstva mladých hasičů. Celá tato oslava se konala  na autobusovém nádraží a návštěvníci zde měli možnost vidět ukázky jak historické, tak současné té nejnovější techniky jak u jednotek dobrovolných hasičů, tak profesionálních jednotek.

Celou touto akcí provázel ředitel Hasičského záchranného sboru územního odboru Pelhřimov Jiří Hörner. Návštěvníci zde mohli shlédnout ukázky historické stříkačky, hašení pomocí různých přístrojů, ukázky psovodů, ukázky záchrany osob a slanění z výškové techniky, hašení pomocí výškové techniky a záchranné práce u dopravní nehody.

Při této nehodě byl simulován přesný postup výjezdu jednotek a dojezdové časy k dané události. Opravdu se to nezdá, ale ta doba pro uvězněné ve vozidle je hrozně dlouhá. U této nehody, kdy došlo ke střetu dvou osobních vozidel a chodce na přechodu, který byl uvězněn pod jedním vozidlem. Po ohlášení události na linku 112, nebo 150 se na místo události nejprve dostavilo vozidlo ZZS. Po cca třech minutách se na místo události dostavila místní jednotka SDH Počátky, která ihned provedla protipožární opatření u obou vozidel a společně s osádkou ZZS provedla první pomoc zraněným a zahájila záchranné práce. Přibližně pět minut na to přijíždí jednotka SDH Žirovnice, která po předání informací od velitele zásahu prováděla vyproštění zraněné osoby z druhého vozidla.

Níže si můžete prohlédnout fotografie a video ze záchranných prací na této události i dalších fotografii z vydařených oslav 140. let založeni Sboru dobrovolných hasičů města Počátky.