30.4.2010 Pálení čarodějnic u hasičů

V pátek 30. 4. 2010 za hasičskou zbrojnicí pořádal Sbor dobrovolných hasičů Města Žirovnice a Odbor kultury již tradiční „PÁLENÍ ČARODEJNIC“ pro děti, tak jako minulé roky zařazené do akce „Děti za kulturou, kultura za dětmi“. Letošní rok se na louce u hasičů sešlo velké množství dětí a jejich rodičů.

Určitě tomu přispělo i krásné počasí, který nás celý den provázelo, tedy kromě rychlého ukončení z důvodu příchodu silného deště, který se nám ale nakonec vyhnul. Na louce bylo pro děti připraveno spousty her, jako byla lanová prolézačka, stříkání z ruční přenosné stříkačky (džberovky), trefování se míčky do Shreka atd. Dále byl připraveno doupě plné čarodějnic, do kterého děti přiváděl tajemný tunel.

Celou akci doprovázelo vystoupení klauna Pupy, který u dětí sklidil velký aplaus. Kolem šesté hodiny proběhlo zapálení hranice. Celé odpoledne byla možnost opékání špekáčků, tančení do rytmu hudby. Za SDH Žirovnice bych chtěl poděkovat rodině Voráčkové za bezplatný pronájem louky, bez které by nebyla možnost tuto akci uspořádat, odboru kultury a dále všem, kteří se na přípravě a organizaci celé akce podíleli.

První část fotogalerie ze stavby a čarodejnic naleznete ZDE!!!

Druhá část fotogalerie z čarodejnic naleznete ZDE!!!