25.02.2023 ZIMNÍ HALOVÁ SOUTĚŽ HUMPOLEC

V sobotu 25. 2. 2023 pořádala OORM Pelhřimov ve spolupráci s SDH Jiřice halovou soutěž v disciplínách štafeta 4 x 60 m (zkrácená na 2 x 30 m x 4 úseky) a štafetu dvojic (zkrácená na 60 m).
Na soutěž se z celého kraje Vysočina sjelo celkem 41 družstev mladých hasičů v kategorii mladší (ročník 2011 a mladší) a kategorii starší (ročník 2007 a mladší) žáci. Družstvo SDH Žirovnice se soutěže zúčastnilo s 16 dětmi rozdělených do čtyř družstev, a to dvě v kategorii mladší žáci a dvě v kategorii starší žáci.
Celé klání bylo zahájeno slavnostním nástupem družstev, po kterém se rozběhlo celé klání mladých hasičů. Naše družstva nastoupila nejprve na štafetu dvojic, kde se postupně vystřídala všechna čtyři družstva a Žirovnice starší 1 obsadilo 20. místo, Žirovnice starší 2 obsadilo 13. místo, Žirovnice mladší 1 obsadilo 4. místo a Žirovnice mladší 2 obsadilo 12. místo. Družstvo Žirovnice mladší 2 bylo složeno z kluků ve věku 7, 5, 6 a 10 let.
Po krátké pauze následovala druhá disciplína a to štafeta 4 x 60 m překážek. Na prvním úseku se nachází břevno (bariéra) s výplní do výšky 0,7 m, na druhém úseku byl umístěn přenos PHP, na třetím úseku se nacházela kladina (Délka 4 m, šířka 0,18 m, výška 0,80 m) a na posledním úseku se nacházely „hadice“. Na start se postupně postavila opět všechna čtyři družstva a dosáhla těchto výsledků: Žirovnice starší 1 obsadilo 14. místo, Žirovnice starší 2 obsadilo 20. místo, Žirovnice mladší 1 obsadilo krásné 3. místo a Žirovnice mladší 2 obsadilo 12. místo
Celkové umístění bylo stanoveno součtem umístění z předešlých dvou disciplín. Naše družstva na první letošní soutěži, na kterou se připravovali již několik týdnů v prostorách garáží hasičské zbrojnice dosáhli krásných výsledků. A v celkovém pořadí veze naše družstvo starších “2“ 16. místo, družstvo starších “1“ 17. místo. V kategorii mladších se vedlo malinko lépe a družstvo mladších “2“ si přivezlo 12. místo a družstvo SDH Žirovnice “1“ krásné 3. místo v kategorii mladší žáci.
Pro všechna družstva našich hasičů se jednalo o dobrý start do nové sezóny 2023.
Výsledky:

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *