21.06.2023 TECHNICKÁ POMOC, ODSTRANĚNÍ STROMU, ŽIROVNICE, STOJČÍN, VLČETÍN

Jednotka byla vyslána k několika událostem spojených se silným větrem a deštěm při kterých jednotka odstranila několik stromů, které blokovali, nebo ohrožovali průjezd po komunikaci. V jednom případě ohlásila jednotka pád stromu na kolejový svršek na trati Počátky – Žirovnice směr Popelín. Jednotka tuto událost ohlásila pomocí mobilního telefonu na KOPIS HZS KV a následně obsluze železniční zastávky Počátky – Žirovnice, která velitele ubezpečila, že jsou troleje vypnuté a na likvidaci události byla již vyslána jednotka Správy železnic. Naše jednotka tedy po domluvě s KOPIS pokračovala k další události.

Tento den jednotka provedla likvidaci 10 popadaných, nebo vyvrácených stromů v okolí Žirovnice.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *