13.08.2023 Dopravní nehoda, se zraněním, Žirovnice

Jednotka vyjížděla k dopravní nehodě dvou osobní vozidel do ulice Počátecká v Žirovnici. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno že čelnímu střetu dvou osobních automobilů se zraněním osob. Jednotka provedla protipožární opatření na vozidlech, zajištění vozidel proti pohybu a úniku nebezpečných látek. Zraněné osobě poskytla předlékařskou pomoc a provedla ve spolupráci s posádkou RZP, která se na místo dostavila vyproštění osoby z havarovaného vozidla pomocí vyprošťovací desky. Druhá posádka s dopravním automobilem přejížděla k zajištění místa pro přistání LZS a transportu a naložení pacienta do LZP. Jednotka dále prováděla řízení dopravy, kdy byla komunikace plně uzavřena. Po prošetření nehody provedla úklid vozovky a odtlačení vozidel mimo komunikaci. Po provedeném úklidu komunikace ukončila jednotka zásah a vrátila se zpět na základnu.

Na místo nehody se dále dostavila jednotka HS Kamenice nad Lipou, jednotka SDH Počátky a posádky LZS a RZP.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *